468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار » رشد ۸۱۷ درصدی ارزش معاملات قراردادهای سلف موازی استاندارد

رشد ۸۱۷ درصدی ارزش معاملات قراردادهای سلف موازی استاندارد

در جلسه معاملاتی امروز (شنبه ۱۴ اسفند ۹۵)، کالاهای آیزوفید، آیزوریسایکل و حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، گاز مایع صنعتی، گاز بوتان، گاز پروپان و برش سنگین پتروشیمی بندر امام و متانول پتروشیمی زاگرس در رینگ داخلی بازار فیزیکی عرضه خواهند شد.

در جریان معاملات آخرین روز هفته منتهی به ۱۱ اسفند ماه ۹۵، در تابلوی سلف موازی استاندارد برای قراردادهای با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه بورس انرژی ایران، در نماد ستاره ۹۶۱، ۱۴,۰۰۰ قرارداد با ارزشی بالغ بر ۳۳ میلیارد و ۱۰۱ میلیون ریال معامله انجام پذیرفت.

با احتساب معاملات این روز، ارزش معاملات در این بازار از ابتدای اسفند بالغ بر ۷۴۹ میلیارد و ۲۵۸ میلیون ریال بوده است که نسبت به ارزش ۸۱ میلیارد و ۶۷۴ میلیون ریالی دوره مشابه بهمن‌ماه رشد ۸۱۷ درصدی را در ارزش معاملات نشان می‌دهد.

همچنین در این روز بازار برق بورس انرژی ایران شاهد معامله ۱,۳۰۰ قرارداد معادل ۴۴,۴۸۰ مگاوات ساعت به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد و ۴۵۶ میلیون ریال بود. شایان ذکر است در روز چهارشنبه، نمادهای بار پایه، کم‌باری و میان‌باری با متوسط قیمت ۳۲۵,۲۳۸، ۳۲۰,۰۰۰ و ۳۲۴,۳۵۷ ریال برمگاوات ساعت مورد معامله قرار گرفتند.

لازم به ذکر است در آغاز جلسه معاملاتی این روز، نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۱ فروردین ۹۶ گشایش یافتند و همچنین نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۵ تا۱۷ اسفند ۹۵ در پایان جلسه معاملاتی این روز متوقف شده و فرآیند تحویل آنها آغاز شد.

در مجموع ارزش معاملات بازار مشتقه بورس انرژی ایران، به ۹۶ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال بالغ شد.

معامله بیش از ۱۳ هزار تن میعانات گازی در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران

در جریان معاملات روز چهارشنبه (۱۱ اسفند ۹۵)، در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران کالاهای میعانات گازی خانگیران (S-500)، میعانات گازی خانگیران (TP-200) و میعانات گازی خانگیران (TP-400) در رینگ داخلی و حلال ۴۰۲ پالایش نفت شیراز در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی عرضه شدند که کل معاملات این روز معادل ۱۵،۱۳۶ تن و به ارزش قریب به ۲۲۱ میلیارد ریال است.

از نکات حائز اهمیت معاملات این روز رینگ داخلی می‌توان به معامله بیش از ۱۳۵۰۰ تن میعانات گازی پالایش گاز خانگیران اشاره کرد که با استقبال خوب خریداران مواجه شد.

در جلسه معاملاتی امروز (شنبه ۱۴ اسفند ۹۵)، کالاهای آیزوفید، آیزوریسایکل و حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، گاز مایع صنعتی، گاز بوتان، گاز پروپان و برش سنگین پتروشیمی بندر امام و متانول پتروشیمی زاگرس در رینگ داخلی بازار فیزیکی عرضه خواهند شد.

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر


برای وارد کردن نظر باید وارد شوید

ارسال

کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد