468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار » بورس » رشد قیمت سنگ آهن همزمان با تثبیت قیمت فولاد جهانی

رشد قیمت سنگ آهن همزمان با تثبیت قیمت فولاد جهانی

همزمان با تثبیت قیمت فولاد و با وجود کاهش ساخت وساز در فصل تابستان، قیمت سنگ آهن در معاملات آتی چین در روز سه شنبه بیش از یک درصد افزایش یافت.

همزمان با تثبیت قیمت فولاد و با وجود کاهش ساخت وساز در فصل تابستان، قیمت سنگ آهن در معاملات آتی چین در روز سه شنبه بیش از یک درصد افزایش یافت.

هر تن سنگ‌آهن برای تحویل در ماه سپتامبر با رشدی ۱٫۴ درصدی در بورس کالای دالیان ۴۴۲ یوآن (۶۶ دلار) معامله شد. در بورس آتی شانگهای نیز قیمت هر تن میل‌گرد با رشدی ۰٫۴ به ۲۳۴۰ یوآن رسید.

هلن لائو، تحلیل‌گر آرگونات اعلام کرد: رشد در قیمت سنگ‌آهن در حالی رخ داده که قیمت فولاد پس از سقوط در اوایل هفته گذشته به ثبات رسیده است. نشانه‌های مثبتی در بازار فولاد مشاهده می‌شود که شامل کاهش تولید در چین است.

بر اساس اعلام معامله‌گران، کاهش تولید از ۱۲ جولای آغاز شده بود و هم اکنون ادامه دارد. قیمت بالاتر سنگ‌آهن همچنین می‌تواند موجب کندشدن معاملات سنگ‌آهن در بازار فیزیکی شود.

بر اساس آمار بدست‌ آمده از شرکت مشاوره استیل‌هوم، در میان کاهش فعالیت‌های ساخت‌وساز چین در فصل تابستان، ذخایر سنگ‌آهن در بنادر کشور در ۲۲ جولای به ۱۰۵٫۶۵ میلیون تن رسید که بیشترین مقدار از دسامبر ۲۰۱۴ بوده است.

رشد متوسط تولید سالانه فولاد طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ در حدود ۰٫۱ درصد خواهد بود که بسیار پایین‌تر از رشد ۴٫۸ درصدی در بازه زمانی ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ است.

بر اساس اعلام TSI، هر تن سنگ‌آهن برای تحویل فوری به بندر تیانجین چین با رشدی ۰٫۲ درصدی در روز دوشنبه ۵۵ دلار و ۸۰ سنت معامله شد. این سطح کمتر از قیمت اوج ۶۸٫۷۰ دلاری ثبت شده در ماه آوریل بوده است. قیمت سنگ‌آهن در سال جاری رشدی ۳۰ درصدی را تجربه کرده است.

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر


برای وارد کردن نظر باید وارد شوید

ارسال

کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد