468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار » بورس » دنده عقب بزرگان مس دنیا در جاده تولید با وجود رشد بهای آن

دنده عقب بزرگان مس دنیا در جاده تولید با وجود رشد بهای آن

کاهش تقاضا، کماکان اصلی ترین تهدید تولیدکنندگان و بهای مس در بازارهای جهانی است.                

کاهش تقاضا، کماکان اصلی ترین تهدید تولیدکنندگان و بهای مس در بازارهای جهانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، بزرگان صنعت مس جهان اعلام کردند که برای خروج از وضعیت بحرانی فعلی، تولید خود را برای سال های آتی کاهش خواهند داد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی بلومبرگ، تاکنون ۱۵ تولیدکننده مس در دنیا اعلام کرده اند که با هدف تقویت بازار و مدیریت هزینه های خود، در مجموع ۵۱۷ هزار تن از تولید خود را کاهش می دهند تا بازار به تعادل عرضه و تقاضا دست یابد.

تحلیل ها نشان می دهد که ۲۰ درصد تولیدکنندگان مس دنیا با قیمت فعلی در محدوده زیان دهی قرار دارند و به رغم افت تولید، تحت فشار توقف کامل و خروج از بازار هستند.

طی سال های گذشته تجربه نوسان بهای فلز سرخ نشان داده است که تغییرات بهای این کالا بیش از آنکه به داده های بنیادین و عرضه و تقاضا مربوط باشد به شرایط دیگری همچون وضعیت کلی در اقتصاد جهانی وابسته بوده است. بهای فلز سرخ طی سال جاری افت بیش از ۲۷ درصد را تجربه کرده و به کمترین مقدار خود از ماه مه ۲۰۰۹ رسیده است.

روند قیمت مس در سال ۲۰۱۶ باعث امیدواری سرمایه گذاران شده است، اما این در شرایطی است است که بهای فلز سرخ با وجود صعود به کانال پنج هزار دلاری نتوانسته در این کانال باقی بماند و هم اکنون با قیمت چهار و ۹۳۱ دلار در بورس لندن معامله میشود.

به این ترتیب سرمایه گذاران دلیل این افت را تقویت دلار و کاهش تقاضای چین می دانند.

از سویی داده های اقتصادی نشان می دهد فعالیت های تولیدی چین در ماه جاری میلادی با سریع ترین سرعت خود بعد از بحران مالی جهانی افت کرده است که این موضوع ناشی از کندشدن تقاضای این محصول در بازارهای جهانی بوده است

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر


برای وارد کردن نظر باید وارد شوید

ارسال

کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد