468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار » آخرین اخبار اقتصادی » دعوت از ۱۰ کشور برای سرمایه گذاری در ایران

دعوت از ۱۰ کشور برای سرمایه گذاری در ایران

جانشین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل و سرمایه‌گذاری خارجی، از ۱۰ کشور اروپایی، آسیایی و منطقه خلیج فارس که در نشست مسقط حضور داشتند، برای سرمایه گذاری در ایران دعوت کرد .                

جانشین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل و سرمایه‌گذاری خارجی،  از  کشورهای اروپایی، آسیایی و منطقه خلیج فارس که در نشست مسقط حضور  داشتند، برای سرمایه گذاری در ایران دعوت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بهادر بیژنی که در نشست سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران در مسقط شرکت کرده بود، از ۱۰ کشور اروپایی، آسیایی و منطقه خلیج فارس که در این نشست حاضر بودند خواست که خود را برای سرمایه‌گذاری در ایران آماده کنند .  

وی با تأکید بر نقش این سازمان به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه‌ ایران در فراهم کردن زمینه‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی، فعالیت‌های این سازمان را تشریح کرد.

بیژنی با اشاره به جدیدترین آمار و ارقام رشد بازار سرمایه، بورس‌ها در ایران را واجد شرایط کامل برای ورود و پذیرش سرمایه‌گذاران خارجی دانست.

وی با بیان این‌که برنامه‌ریزی بلندمدتی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری بلندمدت در ایران صورت گرفته است، وجود ابزارهای جدید مالی منطبق با قوانین اسلامی را در ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری مهم توصیف کرد.

بیژنی سپس با اشاره به تصویب راه‌اندازی بازار مشتقه ارزی در شورای عالی بورس و اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته است، موضوع حذف مالیات‌های مضاعف در بازار سرمایه ایران را از دیگر اقداماتی دانست که در حال انجام است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون سازمان بورس در حال تطبیق قوانین خود با قوانین بین‌المللی است و تلاش‌های لازم را برای توسعه ابزارهای قانونی صورت داده است،  تأکید نهاد ناظر بازار سرمایه بر اجرای استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) و مبارزه با پولشویی را یادآور شد .

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر


برای وارد کردن نظر باید وارد شوید

ارسال

کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد